Naujienos

Rugsėjo 23 d. buvo minimas rudens lygiadienis. Mūsų 5-6 klasių mokiniai drauge su savo klasių

vadovais paruošė puikias kompozicijas iš gamtinių medžiagų.

Jos eksponuojamos pirmame aukšte ir šiomis dienomis džiugina ir mokytojus, ir mokinius.

Komisijos sprendimu   I vieta skirta 6b klasei
                                          II vieta - 5b klasei
                                          III vieta -6c ir 6a klasėms.

Likusioms klasėms  padėka už puikias kompozicijas, išradingumą ir nuoširdžias pastangas.

Koliažas

Rugsėjo 20 d. mūsų gimnazijos 5-8 klasių  mokiniai, vadovaujami šokių mokytojo J. Malinausko,

talkinami Mokinių senato, dalyvavo  „Darom“ akcijoje „World Cleanup Day“ (pasaulinei

aplinkos tvarkymo dienai).

Vilniaus Žvėryno gimnazijos stadione   5-8  klasių  mokiniai solidarizuodamiesi vidurdienį

prisijungė prie minėtosios akcijos: skambant gamtinei muzikai jie dalyvavo sulėktuvėse.

Nuoroda į LRT žinias, ( žr. nuo 10 minutės )

2019 m. rugsėjo 17d. III- IV klasių mokiniai lankėsi mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“

mikrobiologo dienosrenginiuose gamtos mokslų centre.

Susipažino su mikroorganizmų auginimo technologijomis, mikroskopais tyrinėjo jų sandarą,

panašumas bei skirtumus, susipažino su mikroorganizmų gyvenančių ant raktų, virtuvės šluosčių,

raugintuose kopūstuose, gertuvėse ir kituose namų apyvokos reikmenyse įvairove.

Klausėsi dr. A.Buroko paskaitos „ Žarnyno mikrobiota – tavo geriausi draugai visam gyvenimui“.

Ar įsivaizduojate gyvenimą be pomidorų padažo?“ – tokiu klausimu Lietuvos vartotojų instituto (LVI)

lektoriai pradeda „simuliacinius“ mokymus „Detektyvas su pomidorų padažu“, skirtus vyresnių

klasių moksleiviams. 2019 m. rugsėjo 17d. STEAM klasės mokiniai dalyvavimo Vartotojų instituto

organizuotoje simuliaciniuose mokymuose mūsų mokykloje.

Mokymų metu dalyviai sužinojo, kas yra didžiausi pomidorų produkcijos gamintojai pasaulyje; kur ir kokiomis sąlygomis pomidorai

auginami, transportuojami, rūšiuojami ir kaip tie raudoni vaisiai virsta koncentruota mase, vadinama pomidoru pasta.

Trys pamokos moksleiviams neprailgo, nes visa informacija pateikiama žaidimo forma, organizuojami komandiniai žaidimai.

Jaunieji detektyvai tyrinėja vaizdus, gyvai atsakinėja į „protmūšio“ klausimus, žaidžia „bingo“...

Mūsų gimnazijos komanda - „N2 Challenge“ varžybų nugalėtojai

Rugsėjo 12 d. Vilniaus universiteto centrinių rūmų erdvėse startavo šešioliktasis Mokslo festivalis

„Erdvėlaivis Žemė 2019“. Plačiau.

Rugsėjo 16 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vyko Vilniaus dailės mokytojų ir jų mokinių

darbų parodos „Vilnius miniatiūrose“ atidarymas. Tai jau penktoji paroda šia tema.

Paroda – konkursas „Vilnius miniatiūrose“, skirtas artėjančiam Vilniaus vardo 700-ųjų metų jubiliejui.

Nedaug yra miestų Lietuvoje, kurie turėtų tiek padavimų ir legendų, kaip Vilnius. . Plačiau

Vilniaus Žvėryno gimnazija dalyvauja  Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamame

projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

(projekto kodas Nr. 09.1. 3 -CPVA-V-704-02-0001).

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą.

Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Šiuo metu mokykla projekto lėšomis įsigijo  priemonių gamtos ir technologijos mokslams

už 6227,87 eurų.

Už 11 715 eurų įsigytos priemonės mokyklą pasieks artimiausiu metu. Projekto koordinatoriai ir organizatoriai

šalyje - Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo aprūpinimo centras.

STEAM mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“ šiemet dalyvavo  ir konkursinius darbus pateikė daugiau kaip 300 mokinių.  Konkursui pateikta 80 mokinių darbų. Jų tematika – fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai bei jų integraciniai ryšiai. Mokiniai kėlė hipotezes, numatė būsimų eksperimentų tikslą ir uždavinius, planavo eigą, fiksavo eksperimentus trumpuose filmuose. Konkurso rengėjai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, partneris Vilniaus universiteto botanikos sodas.

Mūsų gimnazijos moksleivių komanda tapo šio konkurso laimėtojais. Prizas – kelionė į Berlyną. 2019 m. liepos 15 – 18d. konkurso „Mūsų eksperimentas“ laimėtojai lankėsi viename didžiausių Europos miestų. Ekskursijos metu aplankėme ne tik Berlyną, bet ir Potsdamą, apžiūrėjome Vokietijos technikos muziejų, Berlyno zoologijos sodą, Gamtos istorijos muziejų, grožėjomės Sansusi rūmais.

Okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo ceremonijoje

dalyvavo ir mūsų gimnazijos moksleiviai.

Žvėryno gimnazijos mokinė Kamilė Aleksandravičiūtė perskaitė ištrauką

„Lėlė“ iš Stanislovo Abromavičiaus knygos „Vaikystė Sibiro toliuose“

LRT televizija transliavo renginį tiesiogiai.

Ceremonijos įrašas LRT mediatekoje nuo 29 minutės