Vilniaus Žvėryno gimnazija

Vilniaus Žvėryno gimnazija. Žalioji g. 4, LT-08111 Vilnius. tel. 2751037 el.paštas: rastine@zveryno.vilnius.lm.lt

Priemonės ir renginiai 2007-2008 m.m.


 •  Rugsėjo mėnesį gimnazijoje buvo atliktas mokinių profesinio informavimo poreikių tyrimas. Apklausoje dalyvavo 417 mokinių, besimokančių 1 - 4 G klasėse. Apklausos rezultatai padėjo planuojant šių mokslo metų PITo veiklą.
 • 2007 m. spalio 16 d. PITo konsultantė Laima Jankauskienė ir gimnazijos psichologė Lilija Lasauskienė dalyvavo respublikinėje konferencijoje "Profesinis informavimas ir profesinės karjeros planavimo gebėjimų ugdymas". Skaitė pranešimus apie profesinio informavimo ir profesinės karjeros planavimo gebėjimų ugdymo programų taikymo praktinius aspektus.
 • 2007 m. spalio 25 d. 1G klasių mokiniai dalyvavo UAB "Vilniaus energija" organizuojamoje pažintinėje ekskursijoje po Lietuvos energetikos muziejų, aplankant antrąją ir trečiąją Vilniaus elektrines. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su elektros ir šilumos gamybos principais. Jiems buvo pasakojama apie inžinieriaus profesiją ir labai naudingas sutartis su šia įmone, kuri apmoka 50% studijų programų, susijusių su energetiko specialybe. Ekskursijos vadovė pasakojo apie UAB "Vilniaus energija" bendradarbiavimą su universitetais ir karjeros perspektyvas įmonėje. Sužinojome, kad pagal dualiojo mokymo programą Vilniaus staybos ir dizaino kolegijoje ruošiami šilumos energetikai ir šilumos tiekimo organizatoriai. Baigę studijas jaunieji specialistai laukiami šioje įmonėje.

 

 • 2007-11-27 mūsų gimnazijoje lankėsi JAV ambasados Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Rona Rathod. Rona yra jauna diplomatė, tačiau turi diplomatinio darbo patirties. Prieš atvykdama į Lietuvą, ji 7 mėn. Vašingtone lankė lietuvių k. kursus ir gana gerai kalba lietuviškai. Susitikime su diplomate dalyvavo 3 - 4 Gkl. mokiniai. Jie žiūrėjo filmą apie studijas Amerikoje (lietuvių kalba), o apie tarptautinius santykius ji pasakojo angliškai, nes p. Rona buvo įsitikinusi, kad susirinkusieji ją supras.
Svarbi informacija (kurią turėtų žinoti kiekvienas) prieš pasirinkdamas studijas užjūryje.

Prašant vizos labai svarbus įtikinantis motyvas, kodėl nori išvykti į JAV. Norint studijuoti pasirinktoje įstaigoje, reikia pasidomėti šiais dalykais:
 • Ar toje aukštoje mokykloje yra jūsų norimos specialybės programa?
 • Kokie priėmimo reikalavimai?
 • Koks mokestis už studijas?
 • Ar universitetas suteikia bendrabutį?

Mokslas Amerikoje nėra pigus, dar reiktų pridėti ir būsto, maisto išlaidas, pinigus knygoms, sveikatos draudimui ir kelionės bilietams.
Susitikimo pabaigoje mokiniai galėjo paklausti vešnios apie juos dominančią informaciją.
Už kiekvieną klausimą buvo apdovanoti prisiminimo dpvanėle.
Įstrigo filmo siužete nuskambėjusi frazė: "Norint pasiekti savo tikslą, reikia daug ir sunkiai dirbti" ...

Picture_010_1.jpg

 • Gavę teigiamą atsakymą iš kriminalistinių tyrimų centro viršininko p. Genriko Nedveckio apie galimybę apsilankyti 2007-12-04 jo vadovaujamame centre, suskubome kviesti 2 Gkl. mokinius, norinčius susipažinti su šia įstaiga.Tai pirmoji laboratorija Lietuvoje akredituota tarptautiniu lygmeniu. Pagrindinis šios mokslinės policijos įstaigos ginklas - visų mokslo šakų pasiekimai, kuriuos galima panaudoti kovai su nusikalstamumu. Šiuo metu skyriuje dirba daugiau kaip 130 žmonių. Dauguma kriminalistikos specialistų turi didelę darbo patirtį. Šioje srityje dirba chemikai, biologai, fizikai, teisininkai, matematikai, istorikai, ekonomistai bei kitus mokslus baigę specialistai, iš jų du mokslų daktarai. Dauguma specialistų stažavosi Anglijoje, Kanadoje, Slovakijoje, Švedijoje, JAV, Rusijoje ir kt. valstybėse. Užsienio kalbų žinojimas - būtina darbo sąlyga.
  Šiame centre atkiekama daugiau kaip 30 rūšių tyrimų.
  Dokumentų tyrimo skyrius atlieka dokumentų, piniginių ženklų bei vertybinių popierių, rašysenos laboratorinius tyrimus.Alkoholinių skyščių tyrimo skyriuje atliekami naminės degtinės ir raugo, etilo alkoholio ir jo skiedinių, alkoholinių gėrimų, aparatų naminei degtinei gaminti, kai kurių maisto produktų tyrimai.
  Cheminių tyrimų skyriuje ne tik identifikuojamos narkotinės ir psichotropinės medžiagos, bet ir nustatomas jų grynas kiekis. Taip pat skyriuje atliekami ir kiti tyrimai, pavyzdžiui: šūvio pėdsakų, sprogstamųjų medžiagųir jų pėdsakų, dokumentų medžiagų, lako, dažų ir stiklo.
  Į biologinių tyrimų skyrių mums patekti nepavyko. Skyriaus viršininkas informavo, kad kiekvienam iš mūsų reikėtų duoti seilių mėginį tyrimui, kurio kaina 370 litų. Tokiu būdu užtikrinama mėginių apsauga nuo užterštumo. Šis skyrius yra didžiausias iš visų, esančių centre ir užima visą pastato aukštą. Objekto tyrimai atliekami daugiausia DNR analizės būdu, identifikuokant žmogaus biologinius pėdsakus, esančius ant teisėsaugos institucijų pateikiamų objektų.Trasologinių tyrimų metu nustatoma grupinė priklausomybė arba identifikuojami pėdsakus palikę įsilaužimo įrankiai, mechanizmai, avalynė, drabužiai, žmogaus kūno dalys bei gyvūnai.
  Ginklų ir sprogmenų tyrimo skyrius atlieka trijų rųšių tyrimus:
  • balistinius (šaunamieji ginklai ir jų dalys);
  • sprogmenų (sprogstamųjų medžiagų ir sprogstamųjų įtaisų);
  • nešaunamųjų ginklų.
  Daktiloskopinių tyrimų skyrius atlieka daktiloskopinius tyrimus ir ekspertizes (rankų pirštų ir kojų pėdų anspaudai).
  Transporto priemonių tyrimo skyrius atlieka transporto priemonių ir agregatų identifikavimo bei jų registravimo dokumentų tyrimus.
  Visos ekskursijos metu mus lydėjo kriminalistinių tyrimų centro vyresnysis specialistas Gintaras Žalnora, kuris prieš 27 metus yra baigęs mūsų mokyklą.
  Buvo labai įdomu, daug naudingos ir reikalingos informacijos vienoje vietoje!
 • 2007-12-13 technologijų mokytoja L.Dalgėdienė 2 Gkl. mokiniams organizavo išvyką į Vilniaus arkivyskupijos amatų centrą.
  Meistrai maloniai bendravo ir pasakojo apie savo darbą bei centro veiklas:
  • vitražo gaminius ir jų restauravimą,
  • baldų restauravimą,
  • molbertinės tapybos restauravimą,
  • sieninės tapybos restauravimą,
  • auksavimop ir sidabravimo restauravimą.
  Keramikos studijoje grožėjomės molio dirbiniais.
  Besidomintys amatais ar turintys menininko gyslelę jaunuoliai šiame centre gali ugdyti socialius bei darbinius įgūdžius ir prasmingai praleisti laisvalaikį.

  PICT0013_1.JPG
  PICT0019_1_1.JPG
 • 2007-12-17 gimnazijos PIT konsultantė L.Jankauskienė ir psichologė L.Lasauskienė dalyvavo respublikiniame seminare "Dėstytojų, mokytojų, profesijos mokytojų, profesinio informavimo konsultantų bei vertintojų mokymo patirtis."
  I-oje darbo grupėje "Profesinio informavimo mokymo ir karjeros planavimo gebėjimų ugdymo programų metodikų (A, B ir C metodikos) mokymų patirtis" L.Lasauskienė skaitė pranešimą "Mokyklos psichologias ir PIT", o L.Jankauskienė dalinosi patirtimi pranešime "Praktinis B metodikos taikymas".
 • 2008-02-(21-23) Susipažinę su profesiniam konsultavimui skirtų lėšų naudojimo metodinėmis rekomendacijomis gimnazijos profesinio švietimo veiklos organizavimo ir koordinavimo darbo grupė nusprendė, kad būtų tikslinga organizuoti 2 - 4 G klasių mokiniams apsilankymą Lietuvos parodų centre "Litexpo". Parodą "Mokymasis. Studija. Karjera 2008" aplankė 240 mokinių. Dalyvavimo parodoje tikslas - informacija apie karjeros planavimą, pagalba asmeniui įgyjant profesinę kvalifikaciją, konsultacijos studijų klausimais ir kt.

  PICT0033_1.JPG

 • 2008-02-27 direktorės pavaduotojos Rimos Simonaitienės kvietimu, mūsų gimnazijoje svečiavosi profesorius John Sullivan iš Tarptautinio Talino universiteto International University Audentes.
  Jis bendravo su 3-4 G klasių mokiniais tema "XXI amžiaus darbo rinkos reikalavimai".
  Susitikimo tikslas - supažindinti vyresnių klasių mokinius su karjeros XXI amžiuje perspektyvomis bei padėti rasti savo kelią, taip pat suteikti informacijos apie universitetą, tuo būdu moksleiviams sudarant galimybę rinktis.
 • Tą pačią, vasario 27 dieną gimnazijoje lankėsi Moksleivių verslo klubo atstovai Rimantas ir Matas iš S.Daukanto gimnazijos ir informavo 3-4 G klasių mokinius apie tarptautinės organizacijos Hakes siūlomas studijų galimybes užsienio koledžuose ir universitetuose. Pagal sudarytas sutartis kandidatams, staojantiems per Hakes, nebūtina turėti IELTS arba TOEFL atestatus. Kandidatams reikia pereiti tris atrankos etapus, leidžiančius patikrinti visus įgūdžius, kurių prireiks studijuojant užsienyje.
  Sužinojome, kad Danijos ir Škotijos vyriausybė finansuoja Hakes kandidatų studijas. Moksleivių verslo klubo ir Hakes vykdomą projektą "Make Your Future" rimtumą patvirtina tai, jog jį globoja ŠMM kartu su Užsienio reikalų ministerija.
 • 2008-03-04 savo darbų parodą pristatė Vilniaus kolegijos Dizaino ir technologijų fakulteto, Kostiumo dizaino studijų programos II kurso studentai. Jie mokosi įgyvendinti savo kūrybines idėjas ir kurti stilių įvairiomis meninės raiškos priemonėmis. Projektuoja drabužius ir aksesuarus, konstruoja kostiumus ir parenka siuvinių gamybos technologiją.
  Karjeros galimybės: absolventai galės dirbti individualaus bei scenos kostiumo ir įvaizdžio analitikais ir kūrėjais.
  Studentų kūrybinių darbų ekspoziciją padėjo parengti dailės mokytoja Jūratė Kokštaitė ir jos mokiniai.Darbų parodą galima pamatyti nuotraukų galerijoje.
 • 2008-03-12 gimnazijoje lankėsi pardavimo menedžeris Viktor Lavrov. Jis bendravo su 2G, 3G ir 4G klasės mokiniais, pristatydamas jaunimui skirtą programą ZOOM. Ši programa skatina jaunuolių kūrybiškumą, ugdo finansų valdymo ir investavimo įgūdžius. Mokiniai supažindinami su finansavimo instrumentais - kas tai yra investavimas, kokia jo eiga, kokie instrumentai yra skirti investavimui, kokie etapai ir kokia nauda bei rizika. Taip pat kalbama apie fondų veiklą, šiek tiek investavimo istorijos, pateikiama įvairių pavyzdžių.
  Ką siūlo ZOOM projektas?
  • Stilingas mokėjimo korteles. Kortelės galioja penkerius metus, joms taikoma "Saugumo programa". Be to, lėšos, banko sąskaitos įskaitomos nemokamai.
  • Investavimo žaidimą. Investuodami 100 000 virtualių litų jaunuoliai turi galimybę įgyti naudingų žinių ir niekuo nerizikuojant išbandyti vertybinių popierių rinkos veikimo mechanizmus.
  • Mokėjimo kortelių dizaino konkursą. Dalyvaudami jame programos nariai išreikš savo kūrybiškumą ir fantaziją.
  • Naudingus ir smagius prizus. Juos įsigyti galima už ZOOM taškus, kurie kaupiasi ZOOM nariui atsiskaitant mokėjimo kortelėmis, sėkmingai žaidžiant investavimo žaidimą ir dalyvaujant kituose ZOOM konkursuose.
 • 2008-03-27 mūsų gimnazijos Profesinio informavimo taške buvo pristatyti Švietimo ir mokslo ministerijos įgyvendinami projektai, kurių bendras biudžetas yra apie 16 mln. litų - "Atviros informavimo, konsultavimo, orientavimo sistemos (AIKOS) sukūrimas ir plėtojimas" ir "Profesinio orientavimo sistemos sukūrimas ir diegimas (POC)".
  Renginio moderatorius - Švietimo ir mokslo ministerijos Registrų ir informacinių sistemų valdymo skyriaus vedėjas Vytautas Burokas.
  Susirinkusiems svečiams, žiniasklaidos atstovams ir gimnazijos bendruomenės nariams sveikinimo žodį tarė Švietimo ir mokslo ministerijos valstybės sekretorius Dainius Numgaudis. Vėliau sekė AIKOS ir POS projektų pristatymas: nuo sutarties iki PI taškų. Pranešimus skaitė: AIKOS projekto vadovė Ramutė Budrevičienė, POS projekto vadovė Eglė Zybartienė, UAB "Sintagma" Valstybinių projektų skyriaus padalinio direktorius Albinas Klasauskas, UAB "Sonex Technologies" direktorius Henrikas Genutis, gimnazijos direktorės pavaduotoja jolita Kančiauskienė ir PIT konsultantė Laima Jankauskienė.
  Gimnazijos mokiniai: Rūta Navikaitė, Kristė Juozapavičiūtė ir Džiugas Kuliešius pasakojo ir demonstravo sistemos veikimo principus.
  Šiuo metu, kai ypač akcentuojamas mokymasis visą gyvenimą bei profesinis orientavimas, siejamas su ekonomine ir socialine politika, tikimasi, kad šių projektų įgyvendinimas, sistemos struktūros, koordinavimo ir veiklos principų apibrėžimas leis Lietuvos profesinio informavimo ir konsultavimo institucijoms veiklą vykdyti nuosekliau ir ją sparčiau tobulinti.
 • 2008-03-28 2 - 3 G klasių mokiniai, kuriems patinka chemijos pamokos, buvo pakviesti nuvykti į "Lietuvos ryto" spaustuvę, esančią Skaidiškėse.
  Išvykos tikslas - susipažinti su įmonėje atliekamais poligrafijos darbais, gamybos proceso technologijomis, specialistų išsilavinimu ir jų pareigybėms keliamais reikalavimais. Sužinojome, kad spaustuvė įkurta 1994 metais. Šiuo metu tai viena didžiausių ir moderniausių spaustuvių ne tik Lietuvoje bei Pabaltijyje, bet ir visoje Centrinėje Europoje. Čia atliekami patys įvairiausi poligrafijos darbai: leidinių paruošimas spaudai, laikraščių, žurnalų, katalogų, įvairių brošiūrų, lankstinukų, etikečių spausdinimas, žurnalų segimas sagučiais, terminis įrišimas, lankstymas, perforavimas, lakavimas tiek dispersiniu, tiek UV laku, laminavimas. Produkcija gaminama ne tik Lietuvos rinkai, bet ir eksportuojama į Vokietiją, Rusiją, Ukrainą bei Latviją.
 • 2008-04-09 gimnazijoje lankėsi Eglė Tarbūnaitė, buvusi mūsų mokyklos mokinė, 2006 m. VU įgijusi verslo administravimo ir vadybos bakalauro laipsnį ir šiuo metu sėkmingai dirbanti šeimos versle. Ji 2 - 3 G klasių mokiniams pristatė AIESEC vykdomą projektą "Žingsniu pranašesnis" ir bendravo tema "Kūrybiškumas ugdomas kasdien".
  AIESEC yra tarptautinė, nepolitinė, nepriklausoma, ne pelno siekianti organizacija, valdoma studentų arba neseniai baigusių studijas jaunų žmonių. Organizacijos nariai yra besidomintys pasaulinėmis aktualijomis, lyderyste bei vadyba.
  Tarptautinis galimybių ir mokymosi tinklas padeda jauniems žmonėms atrasti ir išvystyti savo potencialą bei ugdyti lyderystės įgūdžius teigiamiems visuomenės pokyčiams.
  Kokias galimybes suteikia AIESEC?