Vilniaus Žvėryno gimnazija

Vilniaus Žvėryno gimnazija. Žalioji g. 4, LT-08111 Vilnius. tel. 2751037 el.paštas: rastine@zveryno.vilnius.lm.lt

Priemonės ir renginiai 2008-2009 m.m.


 • 2009-04-20 gimnazijoje lankėsi pareigūnai iš Karo prievolės administracinės tarnybos prie KAM. Susitikime dalyvavo 8, 1 G ir 2 G klasės mokiniai.
 • 2009-04-02 dieną kartu su technologijų mokytoja D.Navickiene ir visų 2 G klasių merginomis lankėmės atvirų durų renginiuose, kurie vyko Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre.
  Išvykos tikslas: supažindinti mokines su centre ruošiamomis specialybėmis.
  Pamatėme Mados teatro naujos drabužių kolekcijos "Tūkstantmečio dvelksmas" pristatymą, šukuosenas, floristinius darbus, kuriuos sukūrė šio centro mokiniai. Apžiūrėjime gamybines patalpas, bendravome su dėstytojais, kurie stengėsi pabrėžti, kad žmogus, išmanydamas savo amatą, ir kriziniu laikotarpiu lengviau išgyvena sunkumus. Taip kalbėjo apie siuvimo paslaugų verslo teikėjus, apeigų organizatorius, kirpėjus, floristes - gėlių pardavėjas, avalinės gamintojus, siuvėjus, meno dirbinių iš odos gamintojus, dekoratyvinės kosmetikos kosmetikes.
  Grįžtamojo ryšio anketose informacijos naudingumą gimnazistės įvertino 3 balais iš 5 galimų.
 •  2009-03-04 dieną su ekonomikos mokytoja ir 2Ga kl. mokiniais lankėmės Swedbanko padalinyje, esančiame Kęstučio gatvėje. Susipažinome su banko valdymu ir struktūra, buvome informuoti apie darbuotojų išsilavinimą ir jų pareigybėms keliamus reikalavimus. Dovanų gavome pieštukų, kurie pagaminti iš susidėvėjusių pinigų banknotų. Teisingai atsakę į užduotus vadybininko Viktoro klausimus buvome apdovanoti ir kitais banko suvenyrais.
 • 2009-02-27 dieną su dailės mokytoja J.Kokštaitė ir 3G kl. mokiniais, pasirinkusiais mokytis dailę, lankėmės "Vitražo manufaktūroje", kuri įsikūrusi Stiklių g. Nr. 6. Ši teritorija siejama su tolimesnėmis vietinės stiklininkystės plėtojimo tradicijomis bei lietuviškojo vitražo priešistore.
  Išvykos tiklsas - suteikti mokiniams žinių apie senuosius amatus, vitražo tradicijas, šios dailės šakos raidą, naujas stiklo panaudojimo bei dekoravimo galimybes.   Susipažinome su įranga, įrankiais,  medžiagomis, pjovimo, montavimo procesu ir įvairiomis stiklo apdirbimo technikomis, vitražo projektavimu, šablonų rengimu, piešimu ir glazūromis. Demonstracijas lydėjo ne tik pasaskojimas, bet ir vaizdinės priemonės.
  Išvykos metu apžiūrėjome ir Barokines Ledo skulptūras Rotušės aikštėje.
 •  2008/2009 m.m. pirmąjį pusmetį mūsų gimnazijos 5-2G kl. mokiniai iš 22 klasių dalyvavo projekte "Po Operos ir baleto teatro užkulisius". Šio projekto vadovė - Sofija Jonaitytė - begalinio darbštumo, meilės ir pasiaukojimo savo profesijos pavyzdys. Teatralizuotos ekskursijos metu pamatėme, kaip atrodo scena nusileidus uždangai, sužinojome, ką prieš spektaklį veikia grimuotojos ir aprengėjos, žavėjomes patalpomis, kur daromos teatro dekoracijos, klausinėjome, ką per repeticijas veikia dirigentas, matavomės teatro kostiumus, susipažinome su 27 techninių profesijų atstovų darbu. Šiuo metu teatre dirba 600 žmonių. operos ir baleto teatro solistė pristatė garbingą Lietuvos operos istoriją ir Lietuvos operos bei baleto žvaigždžių laimėjimus pasaulyje.

     
 • 2008-11-06 dieną kartu su žmogaus saugos mokytoja ir 8e klasės mokiniais buvome išvykę į Vilniaus radiacinės saugos centrą. Apsilankėme centro modernioje laboratorijoje, kurioje nuolat tiriamos maisto produktų ir jų žaliavų, geriamojo vandens, statybinių medžiagų ir kitų daiktų užterštumas radionuklidais. Domėjomės šio centro veikla, bendravome su radiacinės saugos specialistais, susipažinome su reikalavimais jų pareigybėmis.
 • 2008-12-01 3cG ir 4cG kl. mokiniai kartu su klasių vadovais ir geografijos mokytoja lankėsi Jonavos Azoto gamykloje, Kruonio hidroakumuliacinėje ir Elėktrėnų šiluminėje elektrinėse. Išvykome 12 val. dienos, todėl Elektrėnuose buvome jau sutemus, nuvargę ir išalkę.
  Pirmiausia apsilankėme Jonavos Azoto gamykloje AB "Achema". Susipažinome su didžiausia azoto trąšų bei kitų pramoninių chemijos produktų gamintoja šalyje bei didžiausia tokio pobūdžio gamykla Baltijos šalyse. Bendrovėje dirba per 1600 pačių įvairiausių profesijų darbuotojų. Trečdalis jų dirba 15 ir daugiau metų - tai bendrovės žinių ir patirties kapitalas. Kiekvienais metais į darbuotojų komandą įsitraukia jauni specialistai, kuriems yra numatyta speciali stažavimosi bendrovėje programa. Mokymas ir kvalifikacijos kėlimas taikomas visam bendrovės personalui: organizuojami vidiniai mokymai, sudaromos galimybės stažuotis užsienyje. Per metus kiekvienas darbuotojas mokymuisi skiria mažiausiai 40 valandų.
  Bendrovė suteikia galimybę siekti karjeros pakopų: personalo skyrius rengia individualius karjeros planus, perspektyviausiems darbuotojams sudaro mokymo ir kvalifikacijos kėlimo planus ir juos įgyvendina.
  Stebino Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė - kaip sudėtingas inžinierinis hidrotechninis kompleksas, turintis dvi vandens saugyklas - aukštutinį ir žemutinį baseinus. Energetinės sistemos apkrovai sumažėjus, ši elektrinė, naudodama kitų elektrinių gaminamą perteklinę elektros energiją, pumpuoja vandenį iš žemutinio vandens baseino - Kauno marių, į aukštutinį vandens baseiną - dirbtinį rezervuarą, taip sukaupdama vandens potencinę energiją. KHAE - vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse. Bendravome su įmonėje pamaininį darbą dirbančiais specialistais (iš viso dirba apie 200 žmonių). Teiravomės apie dirbančiųjų išsilavinimą, atskirų pareigybių atsakingumą bei kitus reikalavimus.