Vilniaus Žvėryno gimnazija

Vilniaus Žvėryno gimnazija. Žalioji g. 4, LT-08111 Vilnius. tel. 2751037 el.paštas: rastine@zveryno.vilnius.lm.lt

Priemonės ir renginiai 2009-2010 m.m.


 • 2010-05-12 dieną su 2b ir 2d G klasės merginomis lankėmės VPU Gamtos fakultete esančioje Technologinio ugdymo katedroje. Apžiūrėjome auditorijas, maisto gaminimo laboratoriją ir fantastišką skiautinių parodą. Šios katedros vedėja p. Birutė Žygaitienė merginas supažindino su technologijų edukologijos studijų programa, šios programos studijų šakomis (mitybos paveldas ir turizmas, maisto technologijos, aplinkos dizainas ir floristika) bei karjeros galimybėmis baigus studijas.
 • 2010-05-05 dieną, bendradarbiaujant technologijų mokytojai D. Gusevienei su  PIT konsultante, į susitikimą su 2a, 2b, 2c ir 2d G klasių merginomis buvo pakviesta Marijampolės suaugusiųjų mokymo centro technologijų ir profesijos mokytoja p. Aušra Denutienė. Ji pasakojo, kad šiame centre yra mokomi suaugusieji (nuo 18 metų) barmeno profesijos.
  Gimnazistės sužinojo, kad siekiant profesionalios barmeno veiklos, mokiniams yra svarbūs šie gebėjimai: komunikavimas, užsienio kalbų mokėjimas, informacinių technologijų naudojimas bei psichologijos žinios. Svečias patvirtino, kad studentai mokomi pagal naujausius reikalavimus, keliamus higienos ir darbo saugos srityse, supažindinami su moderniųjų technologijų bei įrengimų naudojimu, šiuolaikiniu maisto asortimentu, indų paskirtimi ir serviravimo subtilybėmis, siekiama, kad turėtų žinių apie vyną ir someljė darbą.Profesijos mokytoja demonstravo gimnazistėms servetėlių lankstymo būdus ir kartu diskutavo apie profesionalų stalo serviravimą.
 • 2010 04-06 dieną 1b, 1d, 2a, 2c, 2e ir 3cG kl. mokiniai buvo pakviesti apsilankyti farmacijos įmonėje ,,Gamtos namai“, kuri įsikūrusi D.Riešėje, Vilniaus rajone.  Įmonė gyvuoja ir sėkmingai plečia savo verslą jau antrą dešimtmetį. Šiuo metu įmonėje dirba daugiau kaip 50 įvairių sričių aukštos kvalifikacijos specialistų. Jie kaupia naujausią informaciją apie vitaminų poreikius, stebi ir analizuoja vitaminų rinką. Maisto papildai gaminami pagal inovacijų skyriaus farmacininkų sukurtas formules, geriausiai atitinkančias Lietuvos žmonių poreikius. Pagal specialius užsakymus tabletes bei kapsules gamina ir Lietuvai teikia garsios JAV, Ispanijos, Prancūzijos, Anglijos, Švedijos, Vokietijos bei Norvegijos kompanijos. Įmonėje sumontuota moderni ventiliacijos sistema: į gamybines patalpas tiekiamas oras praeina 3 pakopų filtravimo sistemą. Gamykloje sumontuota moderni technologinė įranga. Fasavimo ceche veikia dvi pusiau automatinės fasavimo linijos, beriančios tabletes ir kapsules į plastikinius buteliukus. Sužinojome, kad šiuo metu savo gaminamą produkciją ,,Gamtos namai“ eksportuoja į Baltarusiją, Kazachstaną ir Azerbaidžaną.

 

 • 2010-03-25 dieną gimnazijoje viešėjo doc. G. Ambrazas iš VGTU  ir bendravo su 2a, 2b, 2e ir 2d G klasės mokiniais. Svečias pristatė universiteto veiklos sritis, universitetines studijas, tarptautinius kontaktus ir studentų mainų programas. VGTU – antroji pagal studentų skaičių Lietuvos aukštoji technikos mokykla. Pirmosios pakopos studijų rezultatas – parengti bakalaurai, išmanantys gamybą, turintys projektavimo įgūdžių, vadybininkai, gebantys organizuoti verslą ir veikti rinkos sąlygomis.
 • Tą pačią 2010-03-25 dieną 2d G klasės mokiniai lankėsi Karjeros planavimo centre. Atliko testą ir įvertino asmeninius interesus bei vertybines nuostatas, susipažino su profesijų grupavimo būdu. Konsultantė suteikė svarbią informaciją apie pagrindines studijų sritis ir joms reikalingus egzaminus bei mokomuosius dalykus. Patarė domėtis pasirinktų profesijų paklausumu bei alternatyvomis.  Išsiaiškinome, kaip naudotis profesijų klasifikatoriumi internete.
 • 2010-03-23 su 2 ir 3 G klasių mokiniais aplankėme viešbutį ,,Reval Hotel Lietuva“, įsikūrusį Vilniaus centre. Tai vienas iš didžiausių Lietuvos viešbučių, kurio šeimininkai yra suomiai. Tai skandinaviško stiliaus viešbutis, kuriame atvykusieji pasitinkami su lietuvišku svetingumu. Šiuo metu jame dirba 111 darbuotojų. Dažnai praktiką atlieka Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos ir Vilniaus kolegijos turizmo ir viešbučių administravimo studijų programos studentai.
  Apžiūrėjome restoraną (kuriame vienu metu gali pietauti 300 žmonių), 500 vietų konferencijų salę (jų yra ir daugiau), paprastus ir  prabangius kambarius, kuriuose para kainuoja nuo trijų šimtų iki tūstančio litų, bei grožėjomės miesto panorama iš 22- ame aukšte įsikūrusio baro. Nuostabūs įspūdžiai!

 • 2010-03-18 su 1 ir 2 G klasės mokiniais lankėmės Žvėryne esančioje spaustuvėje ,,Grafija“. Mus pasitikęs direktorius V. Česnulevičius geranoriškai ir profesionaliai papasakojo apie atskirų sričių specialistų (dizainerių, poligrafų, spaudos operatorių)atliekamus darbus ir vykdomas operacijas po spausdinimo (lenkimas, segimas, lankstymas, pakavimas ir kt.). Kadangi jos vykdomos spaustuvėje, todėl nereikia kreiptis į trečiąsias šalis. Direktorius pabrėžė, kad nuolat atnaujinamos technologijos, spaudos mašinos leidžia atlikti užsakymus greičiau ir efektyviau. Diegiama elektroninė užsakymų sistema. Apžiūrėjome visas spaustuvės gamybines patalpas ir bendravome su dirbančiais specialistais.
  Sužinojome, kad spaudos rinkoje jos patirtis kaupiama nuo1996 metų. Spaustuvės komandoje – per 250 narių. Įsitikinome, kad ši organizacija žino kvalifikuotų darbuotojų vertę ir reikšmę įmonės rezultatams, todėl visuomet stengiasi suteikti puikias darbo sąlygas bei tobulėjimo galimybes.
  Buvome pavaišinti ne tik saldumynais, bet dovanų gavome ir darbo kalendorių. Tai buvo įsimintina išvyka!

 • 2010-03-10 2d ir 2a G  klasių mokiniams buvo organizuotas susitikimas su buvusiomis mūsų mokyklos mokinėmis Daiva Vaičiulyte ir Elvyra Mikšyte. Rūta studijuoja Vilniaus kolegijos verslo vadybos fakultete reklamos vadybą (II kursas), o Elvyra – I kurso ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentė, pasirinkusi ekonomikos studijas. Merginos labai patraukliai pristatė savo studijų programas, studijuojamus dalykus bei įgyjamas kompetencijas ir įgūdžius baigus studijas. ISM dėstytoja Rūta akcentavo, kad net šiais, augančio nedarbo, laikais negirdi blogų naujienų apie savo buvusius studentus. Akivaizdu, kad gerų specialistų reikia visuomet – ir ekonomikos pakilimo, ir sulėtėjimo laikotarpiu.

 • 2010-02-24 į svečius pakvietėme sėkmingai baigusius mūsų gimnaziją mokinius Gytį Kulaitį ir Darių Ščerbavičių.Šiuo metu jie studijuoja Vilniaus universitete, bet su 3 ir 4 G klasių mokiniais dalinosi įspūdžiais apie studijas užsienyje. Vaikinai turi sukaupę daug informacijos apie mokslus svetur ir netgi patys buvo nuvykę į Kembridžo universitetą bei dalyvavo atrankos pokalbiuose. Diskutavome apie pragyvenimo lygį, mokestį už mokslą, nuomą ir studijų trukmę.
 • 2010-02-24 dieną 6a klasė į svečius buvo pasikvietusi Vilniaus dailės akademijos kostiumų dizaino specialybės II ir III kurso studentes bei jų dėstytoją papasakoti apie studijuojamos programos ypatumus ir reikalingus gebėjimus, norint būti drabužių dizaineriu. Į šį susitikimą buvo pakviesti ir 6b, 6c ir 6d klasių mokiniai. Susidomėję vaikai klausėsi pasakojimo apie madą ir įvairius drabužių stilius. Studentės jiems organizavo viktoriną ir militaristinio stiliaus piešinių konkursą. Visi, kurie stengėsi, buvo apdovanoti skaniais prizais.

 • 2010-01-29 dieną mūsų gimnazijoje viešėjo Vilniaus universiteto TVM finansų katedros vedėjas Arvydas Paškevičius ir Socialinių mokslų kolegijos Vilniaus filailo vadovė Gabija Mikalauskienė. Susitikimo metu 4Gb klasės mokiniams buvo suteikta informacija apie bakalauro studijas, tarptautinis ryšius, konkursinio balo skaičiavimą ir studijų programų kainas.
 • 2009-12-17 dieną su 3c ir 4d G kl. mokiniais, besimokančiais biologiją išplėstiniu kursu, ir biologijos mokytoja J.Kančiauskiene svečiavomės VPU zoologijos katedroje ir bendravome su prof. Jonu Rimantu Stoniu. Susitikimo tikslas - sudominti mokinius Lietuvos mokslininkų veikla skirtinguose žemynuose, perspektyvomis moksle ir jų veiklos atspindžiais gamtamokslinėse studijose.
  Prof. Habil. dr. Jonas Rimantas Stonis dalyvavo 34 tiriamosiose ekspedicijose įvairiose užsienio šalyse. Mokslinio darbo kryptis - strateginių žemės regionų primityvų Microlepidoptera biologinė įvairovė. Moklinių tyrimų geografinė apimtis - pradedant Lietuva baigiant Rytų Azija ir Pietų Amerika. Šiuo metu didžiausią dėmesį skiria Centrinės ir Pietų Amerikosfaunai. susidomėję klausėmės profesoriaus pasakojimo, todėl netradicinėspamokos laikas ištirpo nepastebimai.
 • 2009-12-08 dieną su  II- ų  G klasių  mokiniais ir biologijos mokytoja I.Balsevičiene, o 2009-12-09 dieną wsu 8b ir 8c kl. mokiniais lankėmės VU zoologijos muziejuje, kuris yra seniausias mokslinis zoologijos muziejus Lietuvoje. Jis turi įdomią ir turiningą istorinę praeitį, siekiančią Žygimanto Augusto laikus. Pagrindinė šio muziejaus atsiradimo priežastis - mokomosios bazės gyvūnams pažinti sukūrimas.
  Doc. Grita Skujienė mokiniams papasakojo, kad pagrindinė muziejaus veiklos sritis - kooperuojantis su Zoologijos katedros ir kitų mokslinių institucijų mokslininkais - sisteminti, aprašyti ir katalogizuoti turimas biologinių eksponatų rūšis, tyrinėti jų zoogeografinę, evoliucinę, istorinę ir kultūinę vertę. Sužinojame, kad muziejuje galima pamatyti 300 rūšių įvairių bestuburių gyvūnų. Mokiniai susidomėję klausėsi docentės pasakojimų. Susitikimo pabaigoje mums parodė akvariume auginamas piranijas.
 • Radę informaciją apie mokslo ir technologijų populiarinimo veiklų įgyvendinimo projektą "Vartai į gamta mokslines studijas - 2009", š.m. lapkričio 3 dieną kartu su 3 G kl. mokiniais ir geografijos mokytoja I.Mikuliene lankėmės VU geologijos ir mineralogijos muziejuje.
  Apsilankymo tikslas - sudominti mokinius Lietuvos geologijos, botanikos ir zoologijos mokslininkų veikla, perspektyvomis moksle, formuojant teigiamą mokslininko įvaizdį ir profesiškai orientuojant jaunimą. Muziejus įkurtas 1803 metais.
  Šiuo metu ekspozicijoje yra paleontologijos, regioninės geologijos, metrologijos, mineralogijos ir meteoritų skyriai. Muziejaus ekspozicijos turtingos fosilijų, uolienų ir mineralų kolekcijomis.
 • 2009 metų spalio – gruodžio mėnesiais pagal programą ,,Sveika mokykla – sveika jos šeima“ 2cG kl. mokiniams buvo organizuojami socialinių įgūdžių užsiėmimai.
  Temos aktualumas: neįmanoma visko išmokyti ir išmokti, tačiau įmanoma ugdyti žmones, gebančius visą gyvenimą mokytis, kritiškai mąstančius, priimančius sprendimus. Dalyvavimas šioje programoje  - paskata mokiniams įsiklausyti į save, surasti savo stipriąsias puses, nustatyti tikslus, kurie padėtų apsispręsti renkantis profesinę kryptį ir nebijoti būti atsakingiems už savo sprendimus.
 • 2009-11-03 dieną trys gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo VGTU bendradarbiavimo darbo grupės posėdyje. Kadangi su šia aukštąja mokykla gimnazija turi pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį, priėmimo komisijos sekretorius Romualdas Kliukas turi PIT atstovus ir moksleivius susipažinti su absolventų perspektyvomis ir studijų programomis, bei padiskutuoti priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas aktualiausiais klausimais, informuoti apie studentų mainų programas bei aptarti tolimesnį bendradarbiavimą.
 • 2009-10-28 dieną 2 ir 3 G klasių mokiniai kartu su biologijos ir fizikos mokytojais aplankė Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, Lietuvos miškų institutą, esantį Kaune ir Kėdainių Amofoso gamyklą su bene aukščiausiomis Lietuvoje, iki 100 m. aukščio supiltinomis kalvomis (terikonais).
  Pirmasis aplankytas objektas - Kruonio hidroakuliacinė elektrinė. Žavėjomės sutvarkyta aplinka ir gražiu kraštovaizdžiu nuo viršutinio vandens baseino. Apgailestavome, kad nebuvome įleisti į elektrinės vidų ir negalėjome pamatyti jos iš vidaus.
  Lietuvos miškų institutas - kaip ir daugelis institucijų - taip pat išgyvena sunkmetį, nes iki šiol mokslininkai (jų yra 20) ir kiti specialistai dirba nešildomose patalpose. Pasitikęs atvykusiųjų būrį, augalų genetikos specialistas mus supažindino su visų skyrių veiklomis, bendravome su molekulinės genetikos ir biotechnologijos laboratorijos vedėja doc. dr. S. Kuusiene. Laboratorijos tyrimų tikslas - nustatyti atrinktų vietinių, greitai augančių medžių rūšių ir kitų augalų genetinę struktūrą ir sukurti naujus genotipus. Buvo tikrai įdomu! Ekskursijos dalyviai džiaugėsi laboratorijos vedėjos padovanotais hibridiniais drebulės eksplantais su maitinamąja terpe, praturtinta įvairiais augimo reguliatoriais ir papasakojo kaip šį gležną augalėlį prižiūrėti - kada persodinti ir kaip auginti.
  Tuomet, truputį vėluodami, nuvykome į Kėdainių Lifosą. AB "Lifosa" - pasulinės fosfatų pramonės dalis. 1998 m. bendrovės inžinierių, vadybininkų ir darbininkų dėka pagaliau pavyko įgyvendinti seniai puoselėtą ketinimą - pradėti gaminti diamonio fosfatą. DAP - pagrindinė fosforo trąša pasaulyje. Šios 95 % įmonės pagamintos produkcijos keliauja į 55 pasaulio šalis. Vien sieros rūgšties per parą pagaminama 3300 tonų. Vien šiame ceche keturiomis pamainomis dirba 77 žmonės. Pagaminus 1 toną fosforo rūgšties, lieka 5 tonos gipso. Šiuo metu yra susikaupę 28 mln. tonų gipso, kuris yra supilamas už gamyklos į aukštas kalvas. Ateityje ketinama jas užpilti žemių sluoksniu ir apželdinti augalais.
  Įmonėje šiuo metu iš viso dirba 990 darbuotojų. Dauguma inžinierių yra baigę KTU, cheminės technologijos studijų programą. AB "Lifosa" veiklą, pagal vadovybės patvirtintus nuostatuts, sėkmingai vykdo Jaunųjų specialistų klubas, vienijantis 35 darbuotojus.
 • 2009-10-28 dieną vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo žurnalo "Kur stoti" organizuojamame seminare "Nemokamos studijos užsienyje: Europa ir JAV".
  Gimnazistai susipažino su galimybėmis studijuoti Didžiojoje Britanijoje, Danijoje, JAV ir kitose šalyse bei išgirdo tikrą Mindaugo Butkaus sėkmės istoriją. Jis papasakojo apie įgyvendintą savo svajinę - studijas JAV karinių oro pajėgų akademijoje.
 • 2009-10-01 dieną gimnazijoje viešėjo "Kalba.lt" atstovas Aleksandr Feldmanas ir Anglijos Bradfordo universiteto ekonomikos katedros profesorė Karen Jakson. Su svečiais bendravo 3 Gd klasės mokiniai. Vadybininkas Aleksandr pristatė savo naują organizacijos sezoną ir spalio mėnesio nuolaidas visoms "Kalba.lt" paslaugoms. Profesorė Karen J. su vienuoliktokais bendravo angliškai ir labai įdomiai pasakojo apie Bradfordo universiteto studijų programas.
 • 2009-09-24 dieną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Alytuje įvyko video seminaras "Naujoji paskolų teikimo tvarka studentams". Šiame seminare, kurį organizavo Lietuvos vartotojų institutas, dalyvavo ir gimnazijos PIT konsultantė. Seminaro metu mokiniai, studentai bei kiti susidomėję asmenys galėjo susipažinti su praktiniai naujos paskolų tvarkos aspektais, užduoti rūpimus klausimus. Šio video seminaro tikslas buvo atkreipti dėmesį į praktinius aspektus, su kuriais susiduria ar susidurs studentaitiek imdami, tiek grąžindami paskolas.
 • 2009-09-22 dieną sulaukėme svečių iš VŠĮ Tauras Global Study. Į susitikimą atvyko apie 60 mokinių iš 3 ir 4 G klasių.
  Vieni smalsumo vedini, kiti - dėl informacijos apie aukštojo mokslo institucijas užsienyje, studijų programas, stojimo tvarką, studijų kainas, paskolas ir stipendijas.
  Studenčiokas.lt - patikima ie energinga komanda, dirbanti studijų užsienyje srityje. Tai ne tik daug žinantys žmonės, bet ir užsienio universitetuose studijuojantys lietuviai, kurie pateikia tikslią informaciją.